YENİ ŞAFAK GAZETESİ

Kur’an ‘Muhafızları’ İcâzetlerini Aldı

Kurra Hâfız Kasımpaşalı Kemal Efendi Hoca’nın himayelerinde yetişen 17 hâfız, dün Fatih Camii’nde öğle namazı sonrası gerçekleştirilen merasimle icâzetlerini aldı. Kemal Efendi Vakfı Genel Başkanı Mehmet Akif Hut, nitelikli ve esas olmayı hedeflediklerini belirterek, “Muhammedî ve ihlaslı bir çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

Kemal Efendi Vakfı’nın yetiştirdiği 17 hafız, dün Fatih Camii’nde gerçekleştirilen görkemli merasimle icâzetlerini aldı. Merasime, Kurra Hâfız Kemal Efendi’nin yanısıra İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, İsmailağa Camii İmam Hatibi Salih Topçu Hocaefendi, Ali Ulvi Uzunlar, Osman Eğin, Abdullah Hatipoğlu, Aziz Çınar, Hasan Kılıç ve birçok değerli isim katıldı.

Gönülleri Mest Ettiler

Kılınan öğle namazı sonrası Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan merasim, açılış ve protokol konuşmaları ile sürdü. Merasimi teşrifleri ile şenlendiren 10 ila 14 yaşlarındaki 17 hafızın gönülleri mest eden Kur’an tilavetiyle devam eden tören; şükür duası, icâzetname ve hediyelerin takdimiyle son buldu. Merasim için Fatih Camii’ne akın eden yüzlerce vatandaşa Kemal Efendi Vakfı tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Amaç Muhammedi Bir Çalışma

A17 Kur’an ‘muhafızı’nın icâzet merâsimini gazetemiz Akit’e değerlendiren Kemal Efendi Vakfı Genel Başkanı Mehmet Akif Hut, vakıf olarak en önemli hedeflerinin eğitimli hafızlar yetiştirmek olduğunu belirtti. Amaçlarının bu işi bir sektör haline getirmek olmadığının altını çizen Hut, “Ne çoğunluk ne de büyük olmak gibi bir amacımız yok. Nitelikli ve esas olmayı hedefliyoruz. Bu anlamda samimî, Muhammedî ve ihlaslı bir çalışmayı hedefliyoruz” dedi.